INFO
umístění
doprava
penzion
rekreace
stravování
ceny
objednávkaPenzion Milčinka Penzion Milčinka je samostatný objekt ležící nad penzionem Milča. Milčinka je plně vybavená chaloupka pro 4 osoby s venkovní verandou, poblíž rybníka vytvořeného na řece (v této oblasti spíše potoce) Pšovce, v samém centru Kokořínského údolí.
Pokud nejste domluveni jinak tak recepce pro penzion Milča je na penzionu Malba (cca 700 m směr Mělník).

Umístění, dopravní dostupnost
Vzdálenost od Prahy je přibližně 50 km, cesta vede přes Mělník a dále směrem na Mšeno, přičemž v osadě Lhotka se před železničním přejezdem odbočuje vlevo a pokračuje přibližně 9 km až do obce Kokořínský Důl.
Penzion Milča administrativně spadá pod obec Kokořín Důl, je však umístěn na samotě přibližně 700 m metrů za touto obcí ve směru od Prahy, od hlavní silnice je oddělen jednak rybníkem a jednak lesním porostem.
Příjezdová cesta k penzionu (pro automobily) vede z centra obce od rozcestníku u bývalého hotelu "Vyhlídka", jinak pěšky nebo na kole se lze k penzionu dostat přes tábořiště "U splávku" nacházející se asi 500 m za obcí kde mohou naši hosté či neobjednaní zájemci zaparkovat a přejít lávku směrem k Milče.
U penzionu je upravená plocha pro parkování, příjezdová lesní komunikace je pouze pro potřeby penzionu a pro veřejnost je uzavřena.

Penzion
Penzion Milčinka je plně vybaven vším potřebným pro klidnou a ničím nerušenou dovolenou.
Kapacita je 2 - 4 osoby. V přizemí je jedno dvojlůžko a v podkroví přístupném po schůdkách je druhé dvojlůžko. Milčinka je vybavena kuchyňskou linkou (sklokeramická varná deska, lednice s vnitřním mrazáčkem, nádobí a příbory), koupelnou se sprchovým koutem. V objektu je vytápění zajištěno krbovou vložkou JOTUL umožňující celoroční provoz.
V bezprostřední blízkosti penzionu je ohniště, gril a hřiště (vše společné s penzionem Milča). Hned za domečkem začíná hustý les a vysoké pískovcové skály, vše poskytuje dokonalé soukromí.
U penzionu je travnaté hřiště, kde je možno hrát rekreační volejbal, líný tenis atp.

Rekreace
Jak již bylo uvedeno výše chaloupka se nachází nad penzionem Milča na samotě mezi lesem a rybníkem, takže po celý den je zde absolutní klid a soukromí. Údolí v těchto místech není tak hluboké, takže je možno se po celý den opalovat na verandě před okny, ale lze si najít i klidné místo na čtení ve stínu (v těsné blízkosti penzionu je vysoký státem chráněný smrk).
Pro vyznavače aktivního odpočinu se nabízí bezpočet možností pěších výletů po turisticky značených cestách i po četných stezkách do celé oblasti Kokořínska. Nejznámější a nejbližší jsou turisty i Karlem Hynkem Máchou obdivovaný hrad Kokořín (asi 800 m od penzionu) a skalní útvary zvané Pokličky (asi 2 km od penzionu). Na delších trasách lze obsáhnout mnoho dalších zajímavých lokalit Kokořínska.
Zejména v posledních letech je Kokořínsko velmi populární mezi vyznavači cykloturistiky, a to protože nabízí nepřeberné množství tras nejenom pro klasické vyjížďky na kole, ale i náročné terény pro jízdy na horském kole, kde si na své přijdou jak vyznavači rychlých sjezdů a strmých stoupání, tak pohodoví jezdci přírodou. To vše umocňuje krásné prostředí lesů, rybníků a skal.
Jelikož je penzion v podstatě v lese, houbařská sezóna tady vlastně nekončí, navíc v létě je možno v okolních lesích i těsně u penzionu sbírat borůvky. Koupání menším rybníce u penzionu je možné, ale raději doporučujeme ke koupání vhodnější rybník Harasov (4km), popř. prvorepublikové koupaliště ve Mšeně. Asi 4 km od penzionu v obci Ráj je potom známý Hucul klub, kde je možné objednat si vyjížďky na koních do přírody, popř. výuku jízdy na koni. Více informací o turistických cílech najdete v sekci Turistické cíle

Stravování
K ubytování je možné si objednat snídani na penzionu Malba, další stravování je třeba domluvit s personálem.
Lze se také stravovat ve více či méně vzdálených restauracích Kokořínského údolí


Cena ubytování
3.000 Kč / noc / chata
4.800 Kč / 2 noci / chata
16.000 Kč / 7 nocí / chata

V zimních měsících je provoz omezen pouze na 5 více nocí. Při dlouhodobém pronájmu (2 týdny a více) typu "chalupa na Kokoříně na měsíc" jsou poskytovány výrazné slevy

Adresa penzionu je:
Penzion Milča a Milčinka
Kokořínský důl čp. 54
Kokořín, okr. Mělník
277 23

Objednávky
Tel.: +420 603 461 723
Fax: +420 315 694 494
e-mail: milcinka@kokorin.cz