INFO
umístění
doprava
penzion
rekreace
stravování
ceny
objednávka
Malběnka Chata Malběnka je samostatný objekt nad penzionem Malba. Malběnka je plně vybavená chaloupka pro 4 osoby s venkovní verandou na skále nad penzionem Malba. Z verandy je nádherný výhled do okolí za naprostého soukromí. Přístup k chaloupce je po chodníčku od vchodu do penzionu Malba.
Chata není vhodná pro malé děti kvůli své poloze na skále.

Kokořín ubytování chata MalběnkaUmístění, dopravní dostupnost
Vzdálenost od Prahy je přibližně 50 km, cesta vede přes Mělník a dále směrem na Mšeno, přičemž v osadě Lhotka se před železničním přejezdem odbočuje vlevo a pokračuje přibližně 9 km až do obce Kokořínský Důl.
Penzion Malba je umístěn v obci Kokořínský Důl po pravé straně hlavní silnice nedaleko odbočky k hradu Kokořín.
Hosté chaty Malběnka mají k dispozici uzavřené parkoviště pro hosty penzionu Malba.

Chata
Chata Malběnka je vystavěna na skalním ostrohu nad penzionem Malba.
Jedná se o celodřevěnou stavbu s koupelnou, kuchyňským koutem a malou lednicí. V chatě je dvojlůžko a 1x válenda, kterou lze rozložit na 2lůžka. V chatě není centrální vytápění, ale lze si přitopit elektrickým radiátorem.
V těsné blízkosti je rovněž umístěno venkovní posezení pro naše hosty, ohniště a gril. Pro ubytované cyklisty je zde možnost bezpečné úschovy jejich kol.
Okolí penzionu je z jedné strany ohraničeno pískovcovými skalami a z druhé strany se nám naskýtá nádherný výhled na rybník Kačírek.

Rekreace
Malběnka
Jak již bylo uvedeno výše, chata se nachází v centru obce Kokořínský Důl u rybníka Kačírek, i přesto je možno zde nalézt klid a soukromí. Údolí v těchto místech není tak hluboké a tak je možne se vyhřívat na sluníčku po celý den. Rozmanitost bezprostředního okolí penzionu také poskytuje dostatek stínu pro klidné čtení či studium.
Pro vyznavače aktivního odpočinu se nabízí bezpočet možností pěších výletů po turisticky značených stezkách i po četných neznačených cestách do celé oblasti Kokořínska. Nejznámější a nejbližší jsou turisty i Karlem Hynkem Máchou obdivovaný hrad Kokořín (asi 500 m od penzionu) a skalní útvary zvané Pokličky (asi 2,5 km od penzionu). Na delších trasách lze obsáhnout mnoho dalších zajímavých lokalit Kokořínska.
Zejména v posledních letech je Kokořínsko velmi populární mezi vyznavači cykloturistiky, a to protože nabízí nepřeberné množství tras nejenom pro klasické vyjížďky na kole, ale i náročné terény pro jízdy na horském kole, kde si na své přijdou jak vyznavači rychlých sjezdů a strmých stoupání, tak pohodoví jezdci přírodou. To vše umocňuje krásné prostředí lesů, rybníků a skal. Houbařská sezóna tady vlastně nekončí, a navíc v létě je možno v okolních lesích i těsně u penzionu sbírat borůvky.
Koupání je možné na 4 km vzdáleném rybníce Harasov, popř. městském koupališti ve Mšeně.
Asi 4 km od penzionu v obci Ráj je potom známý Hucul klub, kde je možné objednat si vyjížďky na koních do přírody, popř. výuku jízdy na koni.


lůžka Malběnka Více informací o turistických cílech najdete v sekci Turistické cíle.


Stravování
K ubytování je možné si objednat snídani na penzionu Malba, další stravování je třeba domluvit s personálem. Lze se také stravovat ve více či méně vzdálených restauracích Kokořínského dolu.


Cena ubytování
2.400 Kč / objekt / noc bez snídaně
4.000 Kč / objekt / 2 noci bez snídaně
13.440 Kč / objekt / 7 nocí bez snídaně
snídaně 80 Kč na osobu v penzionu Malba
Při dlouhodobém pronájmu (2 týdny a více) typu "chalupa na Kokoříně na měsíc" jsou poskytovány výrazné slevy.

Adresa penzionu je:
Penzion Malba (chata Malběnka)
Kokořínský Důl čp. 38
Kokořín okr. Mělník

Objednávky
Tel.: +420 603 461 723
Fax: +420 315 694 494
e-mail: malbenka@kokorin.cz