Pension a restaurace "V Ráji"
Pension a restaurace v Ráji


Jedná se o dva samostatné objekty nacházející se v obci Ráj v Kokořínském údolí, které je zvláště vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku, rybolov a vyjížďky na koních.

Více informací, obrázky, on-line rezervace vlastních stránkách pensionu.
  • UBYTOVÁNÍ
V pensionu, který vznikl kompletní přestavbou statku z r. 1840, vám nabízíme ubytování pro 20 osob. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, jsou vybaveny chladničkou, TV a telefonem. K dispozici je též sauna s barem a uzamykatelný sklad pro jízdní kola. Na venkovním prostranství najdete parkoviště pro osobní automobily, hřiště na volejbal, nohejbal a ohniště s grilem


  • STRAVOVÁNÍ
Provoz restaurace zajišťuje snídaně, obědy a večeře jak pro hosty pensionu, tak i pro ostatní zájemce. V restauraci je možné stravování 50 osob ve vnitřních prostorách a dalších 60 osob na venkovní terase. Hostům je k dispozici kulečníkový stůl, stolní fotbal a šipkový automat.
  • Provoz zařízení
Ubytovací zařízení je standardně provozováno od března do prosince, v ostatních měsících je nutná individuální dohoda.

  • Ceny
Ceny za ubytování jsou uvedeny na osobu a noc včetně snídaně a veškerých daní a poplatků.

Jednolůžkový 520-580 Kč (18,5-20,5€)
Dvoulůžkový 400-450 Kč (14,5-16€)
Trojlůžkový: 400-450 Kč (14,5-16€)
Čtyřlůžkový 400 Kč (14,5€)
Provoz sauny 470 Kč/hod. (bez omezení osob)
  • Kontakt
Pension a restaurace "V Ráji"
Ráj 07
277 35 Mšeno u Mělníka

Tel./fax: +420315693866
Mobil: +420 605/83 30 03
e-mail: hanauer@volny.cz


  • Historie a okolí
Půvabná krajina Kokořínska v severní části mělnického okresu je díky svým přírodním krásám a zajímavostem známou a turisticky vyhledávanou oblastí. Její jádro tvoří Chráněná krajinná oblast Kokořínsko, charakteristická pískovcovými skalami se skalními věžemi, městy a rozličnými útvary, četnými jeskyněmi, lesy s převahou borovic, romantickými údolími, ale také zvlněnou pahorkatinou s dominantní Vrátenskou rozhlednou (507,5 m. n. m.) na severu. Hlavními údolími protékají potoky Liběchovka a Pšovka, která vytváří na své cestě Kokořínským údolím četné tůně. Součástí této výjimečné krajiny se stala tradiční lidová architektura představovaná patrovými roubenými domy z 18.-19. stol. a památkovými rezervacemi v několika obcích. Významnou archeologickou lokalitou je slovanské hradiště na skalním ostrohu Hradsko, kde se v r. 805 střetla vojska Karla Velikého s českými Slovany a byla zde poražena. Návštěvníky kraje také přitahuje romantický hrad Kokořín z konce 14. stol., postavený Hynkem Berkou z Dubé. Hrad byl nově upraven počátkem 20. stol.