INFO
kapacita sprcha
parkování piknik
ohniště les
rybolov cykloturistika
Letní byty Kraus Letní byty Kraus jsou výhodnou možností ubytování přímo pod hradem Kokořín na červené turistické trase vedoucí středem CHKO Kokořínsko.
www.letnibytykraus.cz

Ubytování
Provoz apartmánů je celoroční, ale vzhledem k cenám vytápění je omezen pouze od dubna do října. Všechny byty jsou nekuřácké.
Kapacita je 22 osob v šesti bytových jednotkách. Jedná se o dvoupatrovou budovu s obytným podkrovím z první republiky, která byla v dobách komunismu přestavěna na samostatné bytové jednotky. Všechny byty mají vlastní sociální zařízení a vybavenou kuchyňskou linku. Dům nemá výtah a přístup do horních pater je po hlavním schodišti.
Dva z bytů mají vlastní terasy s posezením. Hosté letních bytů mají k dispozici ohniště. Hosté také mohou využívat služby a společné prostory penzionu Malba. Bezpečné uložení kol je možné v kolárně a parkování vozidel je možné na odstavné ploše před domem (v ceně pobytu). Na letních bytech není televize ani internetové připojení. Televize je dostupná ve společenské místnosti penzionu Malba a internetové připojení Wi-Fi je zdarma v celém areálu penzionu Malba.

Stravování
Letní byty Kraus mají vybavení pro individuální vaření. Výhodnou volbou pro další stravování je penzion Malba, kde je restaurace pouze pro hosty penzionů Malba, Milča a Kraus.
Snídaně je podávána formou bufetu na penzionu Malba a není v ceně ubytování.

Rekreace
Poradíme Vám s vhodným výletem. Pro vyznavače aktivního odpočinku se nabízí bezpočet možností pěších výletů po turisticky značených stezkách i po četných neznačených cestách do celé oblasti CHKO Kokořínsko.
Nejznámější a nejbližší jsou turisty i Karlem Hynkem Máchou obdivovaný hrad Kokořín (500 m) a skalní útvary zvané Pokličky (2 km). Mezi další atraktivní cíle patří hrad Houska, Obří hlava, ®ába či skalní Bludiště.
Kokořínsko je populární mezi znalci cykloturistiky, a to protože nabízí trasy nejenom pro vyjížďky na silničním kole, ale i náročné terény pro jízdy na horském kole, kde si na své přijdou jak vyznavači rychlých sjezdů a strmých stoupání, tak pohodoví jezdci přírodou. To vše umocňuje krásné prostředí lesů, rybníků a skal.
Kokořínsko je oblastí pískovcového skalního lezení. Správcem skal je Lezecký klub Mšeno, který vydal i průvodce oblastí pod názvem Dubské skály. Je tu i pár boulderových oblastí.
Koupání je možné na 4 km vzdáleném rybníce Harasov nebo městském koupališti ve Mšeně. Máchovo jezero je vzdálené 20 km.
Více informací o turistických cílech najdete v sekci Turistické cíle


Cena ubytování
Cena ubytování za osobu a noc je bez snídaně
250 Kč - vícedenní pobyt / 110 Kč za dítě 3-10 let
350 Kč - jednodenní pobyt / 160 Kč za dítě 3-10 let
80 Kč - snídaně formou bufetu na penzionu Malba.
50 Kč - domácí miláček (pes, kočka, apod.)

Na penzionu Malba dále nabízíme obědy a večeře. Rádi Vám vytvoříme cenovou kalkulaci dle Vašich požadavků.

Adresa penzionu je:
Letní byty Kraus
Kokořínský Důl čp. 41
Kokořín, okr. Mělník
277 23

Recepce pro Letní byty Kraus je na penzionu Malba.

tel.: +420 603 461 723
e-mail: kraus@kokorin.cz

www.letnibytykraus.cz